EN

منو

داستان‌های موفقیت

هوم استارتاپی است که از سال 96 در حوزه‌ی اینترنت اشیا فعالیت می‌کند. ایده‌ اولیه حول درب هوشمند شکل گرفت. محصول این استارتاپ، درب بازکن هوشمندی است که امکان بازکردن درب پارکینگ از طریق موبایل و ایجاد دسترسی در این بستر را فراهم می‌کند. تیم هوم با چند مرتبه تلاش، شکست و کسب تجربه در زمینه اینترنت اشیا، با حمایت شتابدهنده هاردتک، در نهایت توانست محصولی تولید کند که مورد استقبال بازار قرار گیرد.

محصول اصلی این استارتاپ یعنی درب بازکن هوشمند پارکینگ دارای ویژگی‌هایی است که از آن جمله می‌توان به نصب و استفاده آسان آن اشاره کرد. این محصول این امکان را به وجود می‌آورد که کاربران بدون نیاز به هزینه برای تهیه ریموت‌های جدید، دسترسی‌های جدیدی بر روی گوشی‌های موبایل ایجاد کنند. سهولت در راه‌اندازی محصول که به کمک یک اپلیکشن موبایل اتفاق می‌افتد هم از دیگر جذابیت‌های این محصول است. 

تیم هوم با خستگی‌ناپذیری و تجربه‌هایی که از قبل به دست آورده، در فروش این محصول بازخورد خوبی از بازار گرفته است و در رویداد DMOND IOT Pitches رتبه نخست را کسب کرد. «هوم» همین طور جز 8 استارتاپ برتر ایران در بین بیش از 600 استارتاپ در رویداد سید استارز بود. همین موضوع باعث شد که این استارتاپ با سرمایه‌گذاران متعددی ارتباط بگیرد و در نهایت از بین پیشنهادهایی که وجود داشت، لوازم خانگی کن را به عنوان سرمایه‌گذار انتخاب کرد.

اولین بچ 500 تایی از این محصول تولید شد و تمام آن از قبل فروخته شد. در گام بعدی، تولید بچ 1000 تایی در اردیبهشت ماه برنامه‌ریزی و انجام شد و یک پچ 1000 تایی دیگر هم برنامه‌ریزی شد. تاکنون بیش از 100 هزار بار از کلیدهای مجازی هوم استفاده شده و این استارتاپ هم‌اکنون در 5 شهر نماینده دارد و به دنبال افزایش این تعداد است تا بتواند در تمام نقاط ایران نمایندگی داشته باشد. هم‌اکنون «هوم» بازکردن درب پارکینگ با استفاده از موبایل را ممکن کرده است و در گام‌های بعدی قصد دارد همین امکان را با تولید دو محصول دیگر برای درب‌های حیاط و درب ورودی آپارتمان محقق کند. از آنجا که کلیدهای فعلی نیاز به حمل دارند و  همچنین اگر کلید در اختیار فردی قرار بگیرد اینکه چه موقع از کلید استفاده کرده است یا اینکه آیا از آن نسخه‌ی دیگری ساخته است یا نه، قابل تشخیص نیست و ساخت کلید جدید برای ایجاد دسترسی‌های جدید هم یک مشکل دیگر است. با توجه به این مشکلات این استارتاپ به دنبال این است که مفهوم کلید را با طراحی و توسعه‌ی کلیدهای دیجیتالی که از طریق موبایل‌ها قابل استفاده هستند، تغییر دهد.

ارتباط با برکت

چنان‌چه سوالی از ما دارید علاوه بر ایمیل و شماره تماس از طریق فرم تماس روبرو می‌توانید با ما در ارتباط باشید. اگر صاحب یک طرح سرمایه‌گذاری در زمینه کسب‌و‌کارهای نوین هستید، می‌توانید طرح خود را برای شرکت‌ها و شتاب‌دهنده‌های موسسه دانش‌بنیان برکت ارسال کنید. کارشناسان این مجموعه‌ها بعد از مطالعه طرح با شما جلسه خواهند گذاشت یا به شرکایی که می‌توانند بهتر کنارتان باشند،‌ معرفی خواهید شد.

لیست شرکت‌های سرمایه‌گذاری زیرمجموعه موسسه دانش‌بنیان برکت:

www.barkatventures.com/apply