EN

منو

داستان‌های موفقیت

استارتاپ نینیکس (ninixco.ir) استارتاپی است که از سال 95 در بازار اختصاصی سنسورهای حیاتی و در حوزه تولید گجت‌های هوشمند مراقبت از نوزاد فعالیت‌ می‌کند. جرقه اصلی این ایده از فیلم «ملبورن» برگرفته شده است که در این فیلم نوزادی به دلیل سهل‌انگاری و اینکه ‌روی شکم خوابانده شده بود، دچار مرگ ناگهانی شد. بنابراین این استارتاپ به دنبال این بود تا بتواند محصولی تولید کند که از مرگ‌های ناگهانی نوزادان پیشگیری کند. پیگیری برای اجرایی کردن این ایده جذاب، منجر به تولید یک گجت (یا دیوایس) هوشمند به نام نینیکس شد که ‌روی شکم نوزاد نزدیک به ناف وصل می‌شود؛ نینیکس با اندازه‌گیری نرخ تنفس، دمای بدن و وضعیت خواب نوزاد به والدین کمک می‌کند تا در هنگام خواب یا زمانی که از دلبندشان دور هستند وضعیت او را مشاهده و در صورت بروز خطراتی چون قطع ناگهانی تنفس (سندروم SIDS)، افزایش نامتعارف دمای بدن (تب) و وضعیت نامناسب خواب (غلت زدن به شکم قبل از ۶ ماهگی) بلافاصله وضعیت را بررسی و برای تصحیح آن اقدام کنند. روند کاری این دیوایس به این صورت است که اطلاعات مربوط به علائم حیاتی از طریق بلوتوث به گوشی پدر و مادر ارسال و ذخیره می‌شود و می‌توان‌ روی آن تحلیل‌های مختلفی انجام داد که مورد استفاده پزشکان نیز واقع می‌شود. در صورتی که تغییری در هر یک از علائم حیاتی ذکر شده صورت بگیرد، سه نوع سطح اطلاع‌رسانی برای والدین وجود دارد؛ در مرحله اول نونیفیکیشن ارسال می‌شود، اگر پاسخی از طرف پدر و مادر دریافت نشود، در مرحله دوم گوشی آلارم می‌دهد و در حالت بعدی دیوایسی که به بدن نوزاد وصل است، آژیر می‌کشد، مثلاً اگر او در حین خواب بچرخد، سریعاً والدین را مطلع می‌سازد و همچنین در صورت نیاز به تعویض پوشک، اعلام هشدار می‌کند. این مجموعه در حال حاضر روی سنسورهای دیگری همچون نور، صدا، نویز، ارتعاش و ...حساس است تا تمامی شرایط تأثیرگذار روی کودکان را تحت کنترل قرار دهد و به والدین کمک کند تا کودک خود را در امن‌ترین محیط ممکن پرورش دهند. مواد تشکیل‌دهنده این دیوایس، موادی است که برای ساخت پستونک استفاده می‌شود و سطح انرژی که توسط وسیله استفاده می‌شود بسیار پایین است. همچنین اطلاعات با نسل جدیدی از بلوتوث که بسیار کم انرژی است و با استانداردهای مختص به دیوایس‌های مرتبط با سلامتی همخوانی دارد، انتقال داده می‌شود.
اولین محصول شرکت ایده پردازان رایمون (استارتاپ نینیکس)، با عنوان «گجت هوشمند مراقبت از نوزاد نینیکس» موفق به کسب افتخارات زیادی در کشور و در حوزه بین‌المللی شده است. استارتاپ نینیکس برای اولین بار در ایران در سال ۹۵، به عنوان تیم برتر همایش IOTEC در دانشگاه امیرکبیر دست یافت و در همان سال با سرمایه‌گذاری موسسه دانش‌بنیان برکت موفق به نهایی کردن محصول و رسیدن به مرحله تولید نینیکس شد.
ابزار کنترل هوشمند کودک یا monitor baby smart این استارتاپ، هم‌اکنون فاز اول تولید انبوه را سپری کرده و تعدادی از آن نیز پیش‌فروش شده و به دست مصرف‌کننده رسیده است. این استارتاپ، در سال جاری از بین حدود ۱۵۰۰ محصول ارائه‌شده به برنامه جهانی استارتاپ بوتکمپ در لندن، به لیست ۲۰ ایده منتخب دنیا راه یافته است.
طبق تست‌های انجام گرفته اعداد نینیکس با اعدادی که دستگاه‌های بیمارستانی نمایش می‌دادند، همخوانی داشته و از دقت بالایی برخوردار بوده است، بنابراین پیش‌بینی می‌گردد که نینیکس محصولی قابل رقابت با محصولات خارجی باشد.

آغاز مراحل تولید و فروش رسمی نینیکس

پس از برگزاری موفق کمپین پیش‌فروش آنلاین در سایت نیک استارتر و مذاکرات فراوان با سرمایه‌گذاران ایرانی و خارجی با توجه به بازار محصول نینیکس، شرکت بهینه داده پردازان رایمون، پس از تولید نمونه‌های اولیه برای تحویل به مشتریانی که پیش خرید انجام داده بودند، رسما تولید محصول نینیکس را پس تکمیل قالب نهائی، بردها و خرید قطعات آغاز کرد. در پایان سال 96 محصول نینیکس به صورت رسمی وارد بازار داخلی شد و با توجه به مذاکرات و قراردادهای انجام شده توزیع آن از شهر تهران آغاز گردید. البته خرید این محصول از طریق سایت (ninixco.ir ) نیز امکان‌پذیر است.
ابزار کنترل هوشمند کودک یا monitor baby smart نینیکس، هم‌اکنون فاز اول تولید انبوه را سپری کرده و تعدادی از آن نیز پیش‌فروش شده است و به دست مصرف‌کننده رسیده است. این استارتاپ، در سال جاری از بین حدود ۱۵۰۰ محصول ارائه‌شده به برنامه جهانی استارتاپ بوتکمپ در لندن، به لیست ۲۰ ایده منتخب دنیا راه یافته است.
این استارتاپ تقریباً از فروردین ۹۵ با یک گروه 3 نفره از دانشجویان دانشگاه امیرکبیر و با سرمایه شخصی آغاز به فعالیت نموده است و در حال حاضر یک تیم 8 نفره بر روی پروژه کار می‌کنند که هر یک از اعضاء از تخصص‌های مورد نیاز برای پیشبرد پروژه برخوردارند و هر کدام بخشی از کار را دست گرفته‌اند تا کل بدنه نینیکس توسط خود اعضای تیم اداره شود.در ضمن این استارتاآپ موفق شده است که در طول فرآیند تولید تا عرضه محصول خود، نظر سرمایه‌گذاران داخلی و خارجی را جذب کند.

هدف آتی نینیکس

ایجاد دفتر فروش محصول در لندن، در آینده‌ای نزدیک، برای ورود به بازارسازی محصول در اروپا و لانچ کردن نینیکس در بازارهای خارجی، از اهداف آتی این استارتاپ است.

ارتباط با برکت

چنان‌چه سوالی از ما دارید علاوه بر ایمیل و شماره تماس از طریق فرم تماس روبرو می‌توانید با ما در ارتباط باشید. اگر صاحب یک طرح سرمایه‌گذاری در زمینه کسب‌و‌کارهای نوین هستید، می‌توانید طرح خود را برای شرکت‌ها و شتاب‌دهنده‌های موسسه دانش‌بنیان برکت ارسال کنید. کارشناسان این مجموعه‌ها بعد از مطالعه طرح با شما جلسه خواهند گذاشت یا به شرکایی که می‌توانند بهتر کنارتان باشند،‌ معرفی خواهید شد.

لیست شرکت‌های سرمایه‌گذاری زیرمجموعه موسسه دانش‌بنیان برکت:

www.barkatventures.com/apply