EN

منو

داستان‌های موفقیت

استارتاپ لوکسین در اردیبهشت ۱۳۹۴ در دانشکده برق دانشگاه صنعتی امیرکبیر تشکیل شد. جایی که عده‌ای از فارغ‌التحصیلان این دانشکده در تلاش برای هوشمندسازی یکی از آزمایشگاه‌های دانشگاه متوجه قیمت بالای محصولات خارجی شدند. باور این گروه به توانایی‌های فنی خود برای بومی‌سازی این محصولات و اعتقاد به فراگیر شدن فناوری‌های حوزه اینترنت اشیا بارقه تشکیل یک کسب‌وکار نوپا در این زمینه بود. شکل‌گیری کسب‌وکار لوکسین از احساس نیاز به بومی‌سازی یک محصول آغاز شد و سپس با نیازسنجی و آینده‌نگری مناسب، در حوزه اینترنت اشیا و خانه هوشمند قدم گذاشت. اکنون با گذشت چندین سال از فعالیت این تیم در زمینه اینترنت اشیا و خانه هوشمند، این استارتاپ تبدیل به یک شرکت موفق تولیدکننده محصولات الکترونیکی در ایران شده است. فعالیت این شرکت به توسعه شبکه فروش و خدمات آن در اقصی نقاط ایران و حضور محصولات برند Luxin Tech در کشورهای همسایه منجر شده است.
لوکسین همواره در تلاش بوده آخرین تکنولوژي‌های روز دنیا در زمینه اینترنت اشیا، ارتباطات بی‌سیم و هوشمندسازی را در محصولات خود به کار گیرد. این نوآوری‌ها در سطح جهانی هم برجسته هستند. لوکسین از اولین برندهای خانه هوشمند در کل دنیا است که از تکنولوژی بی سیم LoRa برای توسعه محصولات خانه هوشمند استفاده کرده است. تکنولوژی LoRa به سرعت در ایران در حال رشد است و لوکسین خود را از پیشگامان معرفی این فناوری به متخصصین ایرانی می‌داند.
از ویژگی‌های متمایز کننده محصولات خانه هوشمند لوکسین می‌توان به امکان اضافه کردن امکانات و ویژگی‌های جدید به محصولات از راه دور، استفاده از رله‌های حالت جامد برای به حداکثر رساندن طول عمر محصولات، راحتی و سهولت نصب و راه‌اندازی و قیمت مناسب اشاره کرد. علاوه بر آن بومی‌سازی واسط‌های کاربری برای پیاده‌سازی نیازمندی‌های خاص ایرانیان (زبان فارسی، تقویم هجری شمسی، زمان بندی اوقات شرعی و …) استفاده از این محصولات را برای هموطنان عزیزمان بسیار آسان‌تر و کاربرپسندتر کرده است.
این شرکت در روند رشد خود چندین راند جذب سرمایه داشته و برای تعداد زیادی از متخصصین داخلی اشتغال‌زایی کرده است. علاوه بر موفقیت‌های مالی این شرکت در تجاری‌سازی فناوری‌های تولیدشده در ایران، این شرکت به عنوان یکی از 10 استارتاپ برتر ایرانی در مرحله بزری بزرگ‌ترین مسابقه استارتاپی ایران برگزیده شد. لوکسین به عنوان نماینده اتاق بازرگانی ایران و آلمان در نمایشگاه Bits & Pretzels آلمان در سال 2019 شرکت خواهد کرد که از بزرگ‌ترین رویدادهای مربوط به فناوری و استارتاپ‌ها در اروپا می‌باشد.

ارتباط با برکت

چنان‌چه سوالی از ما دارید علاوه بر ایمیل و شماره تماس از طریق فرم تماس روبرو می‌توانید با ما در ارتباط باشید. اگر صاحب یک طرح سرمایه‌گذاری در زمینه کسب‌و‌کارهای نوین هستید، می‌توانید طرح خود را برای شرکت‌ها و شتاب‌دهنده‌های موسسه دانش‌بنیان برکت ارسال کنید. کارشناسان این مجموعه‌ها بعد از مطالعه طرح با شما جلسه خواهند گذاشت یا به شرکایی که می‌توانند بهتر کنارتان باشند،‌ معرفی خواهید شد.

لیست شرکت‌های سرمایه‌گذاری زیرمجموعه موسسه دانش‌بنیان برکت:

www.barkatventures.com/apply