EN

منو

شرکت «طبیب درمان پژوهش قلب» با هدف تولید تجهیزات پزشکی مصرفی حوزه آنژیوگرافی و آنژیوپلاستی در سال 1397 با مشارکت شرکت «فراز طب جم گستر» به عنوان یکی از واردکننده‌های اصلی این تجهیزات در کشور و تیم فناور متشکل از افرادی با سابقه 10 تا 20 سالهِ فعالیت در حوزه‌های مختلف از جمله پزشکی، خودرو و پتروشیمی در شهرک صنعتی امیرکبیر کاشان آغاز کرد؛ اما با نوسانات قیمت ارز و ایجاد مشکل در تأمین نقدینگی در مرحله پیش از بهره‌برداری متوقف شد. پس از یک سال توقف و با سرمایه‌گذاری شرکت رایان سلامت آمن به مبلغ 200 میلیارد ریال در دو مرحله (شهریور 98 و 99) و تجمیع تیم اولیه فعالیت این کارخانه از سر گرفته شد. در حال حاضر سایت تولید تکمیل شده است و بچ اولیه محصولات نیز در حال ورود به بازار است.

بیماری‌های مربوط به گرفتگی و نارسایی عروق قلبی شایع‌ترین نوع بیماری در دنیا و بنا بر آمار وزارت بهداشت علت 46 درصدِ کل مرگ‌های ثبت‌شده در کشور است. تجهیزات مصرفی فرآیند تشخیصی گرفتگی عروق و فرآیند درمان این گرفتگی‌ها به دلیل عوارض و دوران نقاهت بسیار کم نسبت به جراحی قلب باز و جراحی عروق و نتایج رضایت‌بخش کوتاه‌مدت و بلندمدت مورد توجه بسیاری قرار گرفته اما متاسفانه تمامی نیازهای داخل در این زمینه از طریق واردات تامین می‌گردد که در سال‌های اخیر ، مشکلاتی از قبیل ارزبری قابل توجه، عدم تأمین پایدار و وابستگی درمان به شرایط واردات، افزایش هزینه ی درمان با افزایش نرخ ارز و ... برای بخش بهداشت و درمان کشور ایجاد نموده و در برخی بیمارستان‌ها از محصولات یکبار مصرف برای دفعات متعدد استفاده می شود که علاوه بر افت کیفی و تضییع حقوق بیماران، می تواند بستری برای انتقال آلودگی‌های ویروسی و ... به افراد سالم باشد. تنها در سال 97 میزان واردات تجهیزات مصرفی آنژیوگرافی و آنژیوپلاستی بر اساس آمار گمرک بیش از 6700 میلیارد ریال بوده است.

اهمیت تولید تجهیزات آنژیوگرافی و آنژیوپلاستی در کشور

  • ایجاد زیرساخت‌های لازم به منظور تولید تجهیزات مصرفی آنژیوگرافی در کشور و تأمینِ با ثبات نیاز بیماران قلبی و عروقی در بلندمدت (با حدود 600 هزار عمل آنژیوگرافی و 200 هزار عمل آنژیوپلاستی در شرایط معمول کشور)
  • کاهش واردات و درنتیجه کاهش ارزبری برای کشور
  • حذف رانت‌ها و سوء‌استفاده‌هایی که از سال 97 و با تخصیص ارز دولتی صورت گرفته است
  • جهت‌گیری به سمت تأمین بازار کشورهای همسایه و ارزآوری
  • ایجاد بستر توسعه تولید و بومی‌سازی فناوری و به تبع آن تولید محصولات با فناوری مشترک
  • کمک به تحقق هر چه بیش‌تر سیاست‌های اقتصاد مقاومتی در حوزه تجهیزات پزشکی و کاهش اثرپذیری از تحریم‌ها
  • رفع مشکل تأمین نیاز روزافزون به این تجهیزات پس از طرح تحول سلامت و جلوگیری از اقدام به استفاده چندباره از اقلام یک بار مصرف در برخی مراکز درمانی کشور

ارتباط با برکت

چنان‌چه سوالی از ما دارید علاوه بر ایمیل و شماره تماس از طریق فرم تماس روبرو می‌توانید با ما در ارتباط باشید. اگر صاحب یک طرح سرمایه‌گذاری در زمینه کسب‌و‌کارهای نوین هستید، می‌توانید طرح خود را برای شرکت‌ها و شتاب‌دهنده‌های موسسه دانش‌بنیان برکت ارسال کنید. کارشناسان این مجموعه‌ها بعد از مطالعه طرح با شما جلسه خواهند گذاشت یا به شرکایی که می‌توانند بهتر کنارتان باشند،‌ معرفی خواهید شد.

لیست شرکت‌های سرمایه‌گذاری زیرمجموعه موسسه دانش‌بنیان برکت:

www.barkatventures.com/apply