EN

منو

شب محیطی است برای تعامل بین مالکین اقامتگاه‌های شخصی با مسافرانی که قصد استفاده از این اقامتگاه‌ها را دارند. در وب‌سایت "شب" میزبانان می‌توانند تصاویر و اطلاعات اقامتگاه خود را ثبت کرده و از مشتریان پر تعدادی که در جستجوی اقامتگاهی برای سفر خود هستند، سفارش دریافت نمایند. از جمله اهداف اصلی "شب" برقراری ارتباط مستقیم بین میزبانان و مشتریان آنهاست به شکلی که درج نظرات مشتریان دربارة مشاهداتشان از اقامتگاه‌ها بتواند سطح کیفیت محیط و عناصر اقامتگاه را برای دیگر کاربران شرح داده و همچنین توجه میزبان را به علایق و نیازهای مشتریان بیشتر جذب کند. در چنین فضایی افزایش سطح کیفی اقامتگاه و خدمات در اثر ایجاد رقابت بین ارائه‌دهندگان اقامتگاه‌ها، ضامن پیشرفت بخشی از فرهنگ گردشگری کشور عزیزمان ایران خواهد شد.

با توجه به افزایش روزافزون استفاده از فضای مجازی در ایران، بسیاری از خدماتی که قبلاً صرفاً به‌صورت حضوری قابل ارائه بوده‌اند، اکنون به شکل آنلاین در دسترس هستند تا این امور به‌سادگی و با سرعت بیشتر انجام شوند؛ ازاین‌رو در پاییز سال ۱۳۹۵ نمونه اولیه سایت "شب" به وجود آمد تا بخشی از نیاز صنعت گردشگری کشور را که مدت‌هاست مغفول مانده و تقاضای زیادی برای آن وجود دارد پوشش دهد. در آن زمان این کار یک نوآوری به‌حساب می‌آمد و هیچ پلتفرمی برای اجاره ویلا و اقامتگاه وجود نداشت.

با گذر زمان و ورود به سال ۹۷ تیم شب بزرگ‌تر و تمام مجوزهای لازم از سازمان گردشگری و مراجع قانونی اخذ شد. در همین سال فیلترهای مختلف انتخاب به همراه بخش نظرات میهمان به "شب" اضافه شد تا مسافرین بتوانند با مراجعه به نظرات مهمانان قبلی هر اقامتگاه، تصمیم بهتری برای اقامت در آن بگیرند.

در سال ۱۳۹۸ استفاده از نیروهای "بک‌پکر" و توریست‌هایی که علاقه‌مند به همکاری با شب و ثبت اقامتگاه‌های گوناگون در آن بودند در دستور کار قرار گرفت. این سال را می‌توان "انفجار شب" نام‌گذاری کرد. شناخت. بیشتر از وجود چنین پلتفرمی سیل گسترده‌ای از مشتاقان را روانه "شب" کرد. همین امر باعث شد پلتفرم بزرگی چون "اسنپ تریپ" با شب قرارداد همکاری منعقد کند و خانه‌های خود را تماماً از شب تأمین کند.

سال ۱۴۰۰ ورود به دوران کرونایی چالش‌های زیادی متوجه صنعت گردشگری و بالتبع "شب" شد؛ اما با تمهیدات ویژه از این برهة سخت و حساس عبور کردیم تا اکنون با تمام قوا به کار خود ادامه دهیم و شب را به‌عنوان اولین انتخاب مسافران برای اجاره ویلا در ایران تبدیل کنیم.

ارتباط با برکت

چنان‌چه سوالی از ما دارید علاوه بر ایمیل و شماره تماس از طریق فرم تماس روبرو می‌توانید با ما در ارتباط باشید. اگر صاحب یک طرح سرمایه‌گذاری در زمینه کسب‌و‌کارهای نوین هستید، می‌توانید طرح خود را برای شرکت‌ها و شتاب‌دهنده‌های موسسه دانش‌بنیان برکت ارسال کنید. کارشناسان این مجموعه‌ها بعد از مطالعه طرح با شما جلسه خواهند گذاشت یا به شرکایی که می‌توانند بهتر کنارتان باشند،‌ معرفی خواهید شد.

لیست شرکت‌های سرمایه‌گذاری زیرمجموعه موسسه دانش‌بنیان برکت:

www.barkatventures.com/apply