EN

منو

دایره مینا تا کنون در ۲۳ رویداد بین‌المللی شامل نمایشگاه‌ و فلوشیپ‌ شرکت کرده است و هم‌اکنون بیش از ۲۱۵ مجموعه همکار شامل ۱۱۰ ناشر، ۴۵ نویسنده، ۴۲ آژانس بین‌المللی و ۴۲ تصویرگر در ۳۲ کشور دنیا دارد. این‌ها فقط مجموعه‌هایی هستند که با آن‌ها قرارداد نمایندگی دارند. غیر از این با بیش از هزار صاحب محتوا در کشورهای مختلف ارتباط مؤثر برقرار شده است. همچنین ۲۰۰ گفت‌‌وگوی فعال هم برای عقد قرارداد نمایندگی در دست دارد. در مجموع در این سه سال، بیش از ۴۸۰ محتوا تولید شده است. بیش از ۳۱ نمونه متن ترجمه شده به انگلیسی و بیش از ۴۴  کاتالوگ آماده‌سازی گردیده است.

در شهریور سال ۹۸ پس از حدود سه ماه مطالعه و گفت‌وگو با بیش از ۸۰ فعال حوزه‌ محتوای بین‌الملل و همچنین بعضی آژانس‌های ادبی فعال در منطقه، باهدف تبدیل‌شدن به بهترین آژانس ادبی خاورمیانه، تصمیم به تأسیس یک آژانس ادبی به نام دایره مینا گرفته شد. آژانس‌های ادبی نیز توزیع‌کننده‌های محتوا هستند و در کشورهایی که نشر صنعتی دارند یکی از حلقه‌های اصلی صنعت نشر محسوب می‌شوند؛ انواع آژانس‌های ادبی در دنیا وجود دارد که هر کدام بنا بر طراحی خود خدمات مختلفی از جمله انجام مذاکرات خریدوفروش حق ترجمه، اقتباس، تجاری‌سازی و... را به ناشران و نویسندگان ارائه می‌دهند. بعد از انقلاب اسلامی ۱۴ آژانس ادبی در ایران شکل گرفت که در حال حاضر تنها ۶ آژانس فعالیت می‌کنند. در حال حاضر ۲۵ آژانس ادبی فعال در خاورمیانه وجود دارد که ۱۶ آژانس در ترکیه، ۶ آژانس در ایران و یک آژانس در هر یک از کشورهای مصر، عربستان و لبنان فعال هستند.

ارتباط با برکت

چنان‌چه سوالی از ما دارید علاوه بر ایمیل و شماره تماس از طریق فرم تماس روبرو می‌توانید با ما در ارتباط باشید. اگر صاحب یک طرح سرمایه‌گذاری در زمینه کسب‌و‌کارهای نوین هستید، می‌توانید طرح خود را برای شرکت‌ها و شتاب‌دهنده‌های موسسه دانش‌بنیان برکت ارسال کنید. کارشناسان این مجموعه‌ها بعد از مطالعه طرح با شما جلسه خواهند گذاشت یا به شرکایی که می‌توانند بهتر کنارتان باشند،‌ معرفی خواهید شد.

لیست شرکت‌های سرمایه‌گذاری زیرمجموعه موسسه دانش‌بنیان برکت:

www.barkatventures.com/apply