EN

منو

باینو یک فروشگاه هوشمند بدون فروشنده است که کالاهای مصرفی را بدون هیچ هزینه اضافی و با سهولت در نقاطی مثل ادارات و سازمان‌ها، مدارس و دانشگاه‌ها، مجتمع‌های مسکونی و باشگاه‌ها و ... در دسترس مصرف‌کننده‌ها قرار می‌دهد. فروشگاه‌های باینو به شکل یخچال یا شلف هوشند است و کاربران مجاز با استفاده از کارت کاربری یا نرم‌افزار موبایل باینو می‌توانند درب فروشگاه را باز‌کنند و محصول مورد‌نظر خود را خریداری نمایند. با بستن درب فرآیند خرید تکمیل‌ شده و نیازی نیست که مشتری محصول خریداری شده را اعلام کند و یا از کارت بانکی برای پرداخت استفاده کند.

 

فروشگاه باینو به صورت اتوماتیک با شناسایی کاربر و کالای خریداری شده مبلغ خرید را از حساب کاربری کسر می‌کند و فاکتور را از طریق گوشی هوشمند برای خریدار ارسال می‌کند. با راهکار باینو در فروش محصولات می‌توان مکان‌هایی که قبلا امکان فروش کالاهای مصرفی در آن وجود نداشت را به نقاط فروش جدید تبدیل کرد. همچنین راهکار جامع باینو در توزیع و فروش محصولات مصرفی به دلیل بهره‌وری بالا از طریق به کارگیری الگوریتم‌های تحلیل اطلاعات (برای مثال موجودی آنلاین محصولات در هر فروشگاه و رفتار مصرف‌کننده) می‌تواند با به کارگیری در صنعت FMCG منجر به بهینه‌سازی قابل توجه فرآیند فروش و توزیع برای بازیگران بزرگ این صنعت شود. باینو در نظر دارد در آینده با توسعه محصول خود به گروه های جدیدی از مشتریان نیز خدمت‌رسانی کند.

این استارتاپ در تابستان سال 96 شروع به کار کرد و در اوایل سال 98 با رسیدن به نسخه نهایی محصول و ورود به بازار با بازخورد بسیار خوبی از سمت مشتریان مواجه شده و تا پاییز سال 98 با داشتن ده‌ها فروشگاه فعال در سازمان‌های مختلف بیش از 100 هزار قلم کالا از طریق فروشگاه‌های باینو به فروش رسیده است. باینو مزایای بسیاری در مقایسه با سایر راهکارهای جایگزین برای خرید کالاهای مصرفی دارد که از جمله آنها می‌توان به سهولت کاربری، رایگان بودن فروشگاه‌ها برای ادارات و سازمان‌ها، تنوع محصولات مصرفی عرضه شده در فروشگاه، ارائه سرویس شارژ منظم فروشگاه‌ها به صورت رایگان و ... اشاره کرد.

 

فروشگاه‌های هوشمند بدون فروشنده یکی از جدیدترین روندهای بازار در صنعت خرده فروشی در جهان هستند و تا به امروز تنها شرکت آمازون و چند استارتاپ آمریکایی موفق به پیاده‌سازی آن شده‌اند. در ایران نیز باینو تنها تولید‌کننده این نسل از فروشگاه‌های هوشمند است و در نظر دارد در آینده نزدیک در سایر کشورهای منطقه نیز محصول و خدمات خود عرضه کند.

ارتباط با برکت

چنان‌چه سوالی از ما دارید علاوه بر ایمیل و شماره تماس از طریق فرم تماس روبرو می‌توانید با ما در ارتباط باشید. اگر صاحب یک طرح سرمایه‌گذاری در زمینه کسب‌و‌کارهای نوین هستید، می‌توانید طرح خود را برای شرکت‌ها و شتاب‌دهنده‌های موسسه دانش‌بنیان برکت ارسال کنید. کارشناسان این مجموعه‌ها بعد از مطالعه طرح با شما جلسه خواهند گذاشت یا به شرکایی که می‌توانند بهتر کنارتان باشند،‌ معرفی خواهید شد.

لیست شرکت‌های سرمایه‌گذاری زیرمجموعه موسسه دانش‌بنیان برکت:

www.barkatventures.com/apply