EN

منو

تیم همیان فعالیت خود را از آبان سال 96 در حوزه پلتفرم آنلاین مدیریت صندوق‌های وام قرض الحسنه آغاز کرد و در اسفند ماه همان سال، اولین نسخه خود را ارائه نمود. با ویژگی‌های اضافه شده به همیان در طول مدت فعالیت، این سیستم به عنوان اولین و کامل‌ترین پلتفرم آنلاین مدیریت صندوق‌های وام قرض‌الحسنه تبدیل شده است. تاکنون علی‌رغم چالش‌های زیاد و سن کم صنعت فین‌تک (فناوری مالی) در ایران، تلاش‌های خستگی‌ناپذیر همیان باعث شده است که در کمتر از ۱۸ ماه فعالیت، این استارتاپ میزبان بیش از ۶ میلیارد تومان گردش مالی، ۳۰ هزار نصب فعال، 1,000 صندوق دارای تراکنش و ۱۰ هزار کاربر فعال باشد.

آغاز

آبان ماه سال 1396 بود که ایده اولیه همیان، در یک تیم 4 نفره شکل گرفت. بعد از یک ماه مطالعه و بررسی بازار، فرآیند طراحی محصول و توسعه آن آغاز و پس از 2 ماه تلاش بی‌وقفه‌ی تیم، اولین نسخه همیان در اسفند ماه منتشر شد. مدیران و اعضای صندوق‌های وام خانوادگی که به صورت قرعه‌کشی فعالیت می‌کردند، می‌توانستند با استفاده از همیان به راحتی فعالیت‌های صندوقشان را انجام دهند و دیگر نگران پرداخت‌ها، قرعه‌کشی و حسابداری صندوق نباشند. هدف بعدی برای محصول، صندوق‌های پس‌انداز بود که به صورت یک صندوق اندوخته و شبیه به یک بانک خانوادگی فعالیت می‌کردند. این امکان نیز به محصول اضافه شد تا همیان را به عنوان اولین و کامل‌ترین پلتفرم آنلاین مدیریت صندوق‌های وام قرض‌الحسنه تبدیل کند.

دستاوردها

تاکنون علی‌رغم چالش‌های زیاد و سن کم صنعت فین‌تک (فناوری مالی) در ایران، در کمتر از ۱۸ ماه فعالیت، همیان میزبان بیش از ۶ میلیارد تومان گردش مالی، ۳۰ هزار نصب فعال، 1,000 صندوق دارای تراکنش و ۱۰ هزار کاربر فعال بوده است. مهمترین عامل موفقیت این تیم، تلاش بی‌وقفه و خستگی‌ناپذیر تیم و تسلیم نشدن در برابر چالش‌ها بوده است.

اهداف

طبق اهدافی که تیم از همان ابتدا داشت به اولین هدف خود که تسهیل چالش‌ها و فرآیندهای صندوق‌های وام قرض‌الحسنه بود، دست یافت. تیم همیان استقبال ویژه‌ی بازار را نتیجه تلاش بی‌وقفه تیم، اعتماد و حمایت‌های موسسه دانش‌بنیان برکت عنوان کرده است.
همیان این موفقیت را تنها شروعی برای فعالیت‌های خود در نظر گرفته است و دغدغه خود را به این صورت عنوان کرده است:
«حل مشکل وام‌های خرد و کوچک قرض‌الحسنه برای مردم عزیز ایران؛ وام‌های قرض‌الحسنه‌ای که همه مردم به آن دسترسی داشته باشند؛ نه فقط عده‌ای خاص و برای دستیابی به این مهم به لطف خدا از هیچ تلاشی دریغ نمی‌کنیم.»
تیم همیان: همیان قصه «ما»هایی است که می‌خواهیم نشان دهیم با همراهی هم می‌توانیم نگرانی‌های مالی‌مان را از بین ببریم. همیان با این ایده شکل گرفت تا بتوانیم صندوق‌های دورهمی را دوباره زنده کنیم. تا بتوانیم با درنظر گرفتن محدودیت‌ها و امکانات دنیای مدرن، بستری برای رشد مالی هموطنانمان فراهم کنیم.

با هم، برای هم، با همیان

ارتباط با برکت

چنان‌چه سوالی از ما دارید علاوه بر ایمیل و شماره تماس از طریق فرم تماس روبرو می‌توانید با ما در ارتباط باشید. اگر صاحب یک طرح سرمایه‌گذاری در زمینه کسب‌و‌کارهای نوین هستید، می‌توانید طرح خود را برای شرکت‌ها و شتاب‌دهنده‌های موسسه دانش‌بنیان برکت ارسال کنید. کارشناسان این مجموعه‌ها بعد از مطالعه طرح با شما جلسه خواهند گذاشت یا به شرکایی که می‌توانند بهتر کنارتان باشند،‌ معرفی خواهید شد.

لیست شرکت‌های سرمایه‌گذاری زیرمجموعه موسسه دانش‌بنیان برکت:

www.barkatventures.com/apply