EN

منو

شرکای استراتژیک ما

معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری

معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری را می‌توان از جدیدترین نهادهای تاسیسی انقلاب اسلامی ایران در حوزه پیشرفت و توسعه علمی خود برشمرد، که تأسیس آن به سال 1385 و بر اساس مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی به منظور حمایت و تقویت فعالیت‌های علمی و پژوهشی نخبگان کشور صورت گرفته است.
معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری نیز بنا بر ضرورت و با هدف ارتقای ‌اقتدار ملی، تولید ثروت و افزایش کیفیت زندگی مردم از طریق افزایش توانمندی‌های فناوری و نوآوری در کشور و ارتقای «نظام ملی نوآوری» و تکمیل مؤلفه‌ها و حلقه‌های آن ایجاد شده است. در ایجاد این نهاد اهداف دیگری همچون توسعه «اقتصاد دانش‌بنیان» از طریق هماهنگی و هم‌افزایی بین‌بخشی و بین‌دستگاهی، ارتقای ارتباط «دانش» با «صنعت» و «جامعه»، تسهیل تبادلات بین بخش‌های عرضه و تقاضای فناوری و نوآوری و تجاری‌سازی دستاوردهای فناوری و نوآوری و توسعه شرکت‌های دانش‌بنیان نیز مد نظر بوده است.

حضور جناب آقای دکتر ستاری در دولت یازدهم و دوازدهم تحولی در گستره و مدل فعالیت معاونت علمی ایجاد کرده است. با توجه به نقش محوری ایشان در عرصه اقتصاد دانش‌بنیان از ابتدای شروع فعالیت موسسه همکاری با معاونت علمی در محورها و فعالیت‌های مختلف دنبال شده است که بخشی از این فعالیت‌ها عبارتند از:

  • همکاری در راه‌اندازی رویداد کارآفرینی نوتک
  • تجاری‌سازی و توسعه تکنولوژی در زمینه نانوتکنولوژی و فناوری‌های زیستی
  • سرمایه‌گذاری بر شتاب‌دهنده‌های تخصصی
  • پشتیبانی، تأمین و توسعه زیرساخت‌های فیزیکی و فضای کار اشتراکی
  • تسهیل فرایند‌ها و موضوعات شرکت‌های دانش‌بنیان نظیر موضوع سربازی، تأمین اجتماعی، قوانین گمرکی و مالیاتی، ثبت شرکت‌ها و اخذ مجوز‌ها

ارتباط با برکت

چنان‌چه سوالی از ما دارید علاوه بر ایمیل و شماره تماس از طریق فرم تماس روبرو می‌توانید با ما در ارتباط باشید. اگر صاحب یک طرح سرمایه‌گذاری در زمینه کسب‌و‌کارهای نوین هستید، می‌توانید طرح خود را برای شرکت‌ها و شتاب‌دهنده‌های موسسه دانش‌بنیان برکت ارسال کنید. کارشناسان این مجموعه‌ها بعد از مطالعه طرح با شما جلسه خواهند گذاشت یا به شرکایی که می‌توانند بهتر کنارتان باشند،‌ معرفی خواهید شد.

لیست شرکت‌های سرمایه‌گذاری زیرمجموعه موسسه دانش‌بنیان برکت:

www.barkatventures.com/apply