EN

منو

داستان‌های موفقیت

هوم

هوم استارتاپی است که از سال 96 در حوزه‌ی اینترنت اشیا فعالیت می‌کند. ایده‌ی اولیه حول درب هوشمند شکل گرفت. محصول این استارتاپ، درب بازکن هوشمندی است که امکان بازکردن درب پارکینگ از طریق موبایل و ایجاد دسترسی در این بستر را فراهم می‌کند. تیم هوم با حمایت شتابدهنده هاردتک، تجربیات خوبی برای فعالیت درعرصه‌ی اینترنت اشیا پیدا کرد و پس از تحمل چند مرتبه شکست و تلاش توانست محصولی تولید کند که مورد استقبال بازار قرار گیرد.  
محصول اصلی این استارتاپ یعنی درب بازکن هوشمند پارکینگ دارای ویژگی‌هایی است که از جمله می‌توان به نصب و استفاده آسان آن اشاره کرد. این محصول این امکان را به وجود می‌آورد که کاربران بدون نیاز به هزینه برای تهیه ریموت‌های جدید، دسترسی‌های جدیدی بر روی گوشی‌های موبایل ایجاد کنند. سهولت در راه‌اندازی محصول که به کمک یک اپلیکشن موبایل اتفاق می‌افتد هم از دیگر جذابیت‌های این محصول است. 
هوم در فروش این محصول بازخورد خوبی از بازار گرفته است و در رویداد DMOND IOT Pitches رتبه نخست را کسب کرد. همین طور جز 8 استارتاپ برتر ایران در بین بیش از 600 استارتاپ در رویداد سید استارز بود. همین موضوع باعث شد که این استارتاپ با سرمایه‌گذاران متعددی ارتباط بگیرد و در نهایت از بین پیشنهادهایی که وجود داشت، لوازم خانگی کن را به عنوان سرمایه‌گذار انتخاب کرد. 
اولین بچ 500 تایی از این محصول تولید شد و تمام آن از قبل فروخته شد. در گام بعدی، تولید بچ 1000 تایی در اردیبهشت ماه برنامه‌ریزی و انجام شد و یک پچ 1000 تایی دیگر هم برنامه‌ریزی شد. تا کنون بیش از 100 هزار بار از کلیدهای مجازی هوم استفاده شده و این استارتاپ هم‌اکنون در 5 شهر نماینده دارد و به دنبال افزایش این تعداد است تا بتواند در تمام نقاط ایران نمایندگی داشته باشد. در حال حاضر این استارتاپ بازکردن درب پارکینگ با استفاده از موبایل را ممکن کرده است و در گام‌های بعدی قصد دارد همین امکان را با تولید دو محصول دیگر برای درب‌های حیاط و درب ورودی آپارتمان محقق کند. از آنجا که کلیدهای فعلی نیاز به حمل دارند و  همچنین اگر کلید در اختیار فردی قرار بگیرد اینکه چه موقع از کلید استفاده کرده است یا اینکه آیا از آن نسخه‌ی دیگری ساخته است یا نه، قابل تشخیص نیست و ساخت کلید جدید برای ایجاد دسترسی‌های جدید هم یک مشکل دیگر است. با توجه به این مشکلات این استارتاپ به دنبال این است که مفهوم کلید را با طراحی و توسعه‌ی کلیدهای دیجیتالی که از طریق موبایل‌ها قابل استفاده هستند، تغییر دهد.

ارتباط با برکت

چنان‌چه سوالی از ما دارید با ما در ارتباط باشید. اگر صاحب یک طرح سرمایه‌گذاری در زمینه کسب‌و کارهای نوین هستید از طریق لینک زیر طرح خود را برای ما ارسال کنید. کارشناسان ما بعد از مطالعه طرح با شما جلسه خواهند گذاشت و یا به شرکایی که می‌توانند بهتر کنارتان باشند،‌ معرفی خواهید شد.

آدرس سامانه                       bp.barkatventures.com

پست الکترونیکی                bp@barkatventures.com